Kirjeldus

Loomse (sea) päritoluga steriilne želatiinist käsn verejooksu peatamiseks

Näidustused
Hemogelatiini võib kasutada kuivana või leotada steriilse soolalahusega kirurgilisteks toiminguteks (va oftalmoloogilisel otstarbel) lihtsa pealekandmisega või kerge surve avaldamisega hemostaatilise vahendina järgmiste näidustuste korral:

Ekstraktsioonikohad
Periodontaalsed kirurgilised haavad
Õmbluskohad
Suuhaavandid (nakatumata või viiruslikud)
Traumaatilised haavad
Hambaproteeside haavandid
Venoossete või arteriolaarsete kapillaaride verejooksu kontrollimiseks ja muudel juhtudel, kui tavalisi hemostaatilisi protseduure (õmblemine, kokkusurumine, sidumine) ei saa läbi viia.
Vastunäidustused
Ärge kasutage Hemogelatiini nahalõikude sulgemiseks, kuna see võib häirida paranemist ja sikatriseerumist.
Ärge kasutage Hemogelatiini intravaskulaarsetes õõnsustes emboliseerumise ohu tõttu.
Ärge kasutage Hemogelatiini emboliseerimisprotseduuride jaoks.
Ärge kasutage Hemogelatiini patsientidel, kellel on tuvastatud allergia toote suhtes.
Ärge kasutage Hemogelatiini nakatunud haavade korral.
Omadused ja eelised
Hemogelatiin on loomse (sea) päritoluga steriilne želatiinist käsn, vees lahustumatu, kergesti käsitsetav ja resorbeeruv (imenduv). Hemogelatiini eesmärk on hõlbustada verejooksu peatamist, saavutada kontroll verejooksu üle.
Hemogelatiini käsna saab steriilsete kääridega lõigata soovitud suuruseks, ilma et see mureneks, ja sellel on vähene nakkuvus tangide ja kirurgiainstrumentide suhtes.
Käsn on valkjas ja ühtlase poorsususega.
Paindlikud kuubikujulised käsnad suuruses 10x10x10mm, mida on mugav lõigata, lihtne paigaldada ning sobivad igas kliinilises olukorras.

Toimemehhanism

Pärast verega küllastumist soodustab Hemogelatiin käsn hüübimist, toimides koadjutandina paikse verejooksu kontrollimiseks.
Kui õigesti ja sobivas koguses kasutada, imendub Hemogelatiin 3-4 nädala jooksul. Kasutatava toote kogus ja selle imendumine sõltuvad verejooksu kestusest ja koe tüübist, millele see kantakse.